Co je SEO optimalizace a jak na to, aby správně fungovala

Když něco zkrátka chceme vyhledat na internetových stránkách, tak nepřemýšlíme nad tím, jak je možné, že jsme do vyhledávače zadali slovo, slovní spojení nebo celou frázi a v podstatě jsme během chvíle získali pořádnou dávku informací. Většinou se podíváme do prvních řad a pak už dále nehledáme. Tam jsou převážně neaktuální informace nebo již dlouho nikdo stránky nespravoval. To nejlepší jsme našli hned na první straně, tak proč ztrácet drahocenný čas. Jako uživatele mě rozhodně nezajímá, jak se ta informace dostala do popředí, ale hlavně tam je. Ovšem majitel webových stránek na celou věc bude mít jiný pohled. Hlavně si totiž uvědomuje, že pokud neudělá změnu, tak se ani moc nezviditelní a tím ani nebude prezentovat svoji firmu, služby nebo výrobky.

seo

Z čeho se SEO skládá?

  • Analýza klíčových slov – cíl je prakticky jasný, chceme na první řady, ale klíčová slova zůstávají zahalena do tmy. Musíme se nad tím zamyslet a zkusit přijít na to, jak uživatelé přemýšlí a co vlastně budou hledat, co zapíší do vyhledávače. Také si můžeme pomoci s nástrojem pro návrh slov nebo se podívat, jak to udělala konkurence, co nabízí za produkty a co jsou její klíčová slova.
  • Vhodné rozmístění klíčových slov – musí být přehledné, zvýrazněné, podstatné a výstižné.
  • Tvorba zpětných odkazů – ty můžeme získat, když se zařadíme do nějakých katalogů firem a podniků, výměnou, ale také prodejem.
  • Nejpřednější je vždy obsah – text musí být především poutavý, vypracovaný a musí zaujmout, jinak nepomůže žádná SEO optimalizace, jak na to mnozí nechápavě hledí. SEO je hlavně o kvalitě obsahu, pár vyšperkovaných klíčových slov skutečně situaci nezachrání a ani nepřitáhne nové uživatele.

google

Seo optimalizace má své kouzlo

Zkráceně se dá říci, že správně vypracované SEO nám otevře dveře pro návštěvníky, uživatele a zákazníky převážně takové, kterým mohou stránky něco nabídnout. Díky ní získáme více uživatelů, ale i návštěvníků, ne každý se chce ihned registrovat. Pokud je web komerční, tak samozřejmě tu bude finanční příliv a pokud se bude jednat o nekomerční projekt, tak lze zde zprovoznit reklamu a vydělávat na ní. Pokud bychom to sami nezvládli, existuje mnoho kvalitních firem a ty nám SEO rádi provedou.