Huawei vždy cílí na dobrý poměr ceny a výkonu

To, že je Huawei oblíbená značka pro všechny, není nic nového. A má to svůj dobrý důvod, protože jejich produkty jsou nejen cenově přístupné, ale také velmi kvalitní. Model Y6 Prime 2018 se sice obecně řadí mezi nižší třídu, ale to rozhodně neznamená, že nestojí za koupi.
selfie výhled do krajiny

Design

Už na první pohled se jedná o elegantní nástroj s velkým displejem. Ten má velikost 5,7 palce, což je ideální na sledování médií. A to i přesto, že nedisponuje FullHD. Užijete si ale HD+, neboli 1440 x 720 pixelů. Elegantně působí kovový rám s černou z přední i zadní strany.

Zadní strana je sice plastová, ale kryt, ani tlačítka nevrzají. huawei y6 prime 2018 obaly https://www.modnimobil.cz/huawei-y6-2018-y6-prime-2018-obaly-kryty-pouzdra-1171 zajistí luxusní vzhled podle vašich představ. Záleží samozřejmě na tom, co máte rádi.

Fotoaparát

V porovnání s jinými modely se jedná o drobný zápor. Hlavní čočka má 13 Mpx, což je velmi normální hodnota. Přední fotoaparát má ovšem jen 5 Mpx. Ničeho se ale nebojte. Při dobrých světelných podmínkách se špatných fotek obávat nemusíte ani z jedné strany. V horším světle má bohužel problém se zaostřováním a digitálním šumem, takže mají jistě co zlepšovat.

Výdrž

Z tohoto hlediska potěší všechny. Vydrží totiž používání po celý den, a to bez ohledu na druh použití. 3000 mAh baterii testovali na dlouhém sledování videí i poslechu hudby, hraní výkonově náročných her i připojení internetu přes hot-spot. Navíc při zapojení úsporného režimu vydrží několikanásobně dlouho, takže ho nutně nemusíte nabíjet ani druhý den.smartphone Huawei displej

Závěrem

Těšit se také můžete na čtyřjádrový procesor s úložištěm o velikosti 32 GB, které lze rozšířit až na 256 GB. A jistě potěší i čtečka otisků prstů. Z uživatelského hlediska je tento model skvělý především pro mladé klienty, které potěší nejen kvalitou a výdrží baterie, ale také skvělou cenou od 3 500 Kč. Pár nevýhod sice má, ale rozhodně nepřeváží všechna pozitiva, která Huawei nabízí.