Internetové známosti

Moderní doba přináší různé vymoženosti, které nám mají usnadnit život. Výjimkou není ani seznamování přes internet, které se na první pohled zdá jako skvělý nápad. Seznámit se s někým novým z pohodlí domova, začít si pravidelně psát, spřátelit se nebo dokonce zamilovat. Nic však není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Internetové seznamky či jakékoli seznamování prostřednictvím sociálních sítí přináší nespočet nebezpečí, které na vás číhají za každým profilem na první pohled mile vyhlížející osoby. Nikdy nevíte, kdo sedí na druhé straně monitoru, a to byste si měli pamatovat pokaždé, když vás napadne se s cizím člověkem sejít. S jakým nebezpečím se tedy můžete potýkat?
sociální síť facebook

Zloděj

Na první pohled milá a upřímná osoba, která o vás projevuje zájem. Stačí však málo, aby ve vás takový člověk probudil natolik silnou důvěru, že nebudete váhat, když vás jednoho dne poprosí o finanční pomoc kvůli problémům, které ho náhle postihly. Velmi často se nejedná o drobné částky, ale o vysoké sumy, které jakmile odešlete, ona milá a upřímná osoba zmizí jako pára nad hrncem a vy své peníze už nikdy neuvidíte.
nůž v ruce

Pedofil

Je hodně těžké se před takovou osobou ubránit – už jen z toho důvodu, že takoví vesměs muži jdou především po důvěřivých dětech, před kterými předstírají vrstevnictví. Tyto osoby umějí nakrásně využít naivity mladých lidí a snadno je zlákají k osobnímu setkání, které obvykle končí nepříliš šťastně.

Násilník

Stejně jako v předešlých dvou případech, i tato osoba umí předstírat neškodnou a přátelskou povahu, avšak jen do té doby, než svolíte k tomu, abyste se spolu sešli. Pravá povaha takovýchto lidí se projeví až v době, kdy už je pozdě.
Člověk snadno naletí na milá slova, obzvláště pokud si vás vyhlídne někdo, kdo umí skvěle manipulovat s lidmi. Nikdy byste proto neměli důvěřovat lidem, se kterými se osobně neznáte, a především byste nikdy neměli svolit ke schůzce na místě, kde se nevyskytují i jiní lidé.