Půjčení pro každého

Často se můžeme setkat s tím, že tradiční instituce jako banky nebo velké finanční společnosti prostě nepůjčí, byť velká finanční injekce je něco, co občas potřebuje každý, ať už je to na splacení předešlých dluhů nebo prostě je třeba jen velkého obnosu financí. Samozřejmě, splácet dluhy jiným dluhem, to se vždy rovná problémem, ale někdy to je zkrátka jediné východisko proto, abyste měli lepší podmínky, než máte nyní. Například pokud vás dělí od ukončení dluhu jen několik desítek tisíc, které byste za nevýhodných podmínek museli splácet ještě dva roky, je lepší si půjčit těch několik desítek tisíc u společnosti s menším úrokem a výhodnějšími podmínkami a mít klid a splácet tu lepší.
jednání u grafu.jpg

To je řešení, které není ideální, avšak je jedno z těch lepších, určitě lepších než postupné rozprodávání majetku. Co si však musíme uvědomit a dávat na to pozor – musí to být skutečně lepší podmínky, jinak budete v neustálém kruhu a nikdy se z něj nevymotáte.


Problémem jsou registry


AŤ už je to insolvenční registr nebo také registr dlužníků, představují jistou překážku pro spoustu tradičních institucí, přes které zkrátka nejede vlak. A nemusí to být žádný velký dluh, do registru dlužníků se dostanete i pro pokutu za pár stovek, pokud ji nesplatíte včas. A velké společnosti nezajímá, kdo co kolik a jak, prostě tam jednou jste tak holt nedostanete nic. To je na jednu stranu hrozně špatně, na druhou stranu to alespoň trošičku vyrovná finanční trh, neboť se potencionální klientela přesune ke konkurenci a neustále se tak budou podmínky pro potencionální zákazníky i pro vás zlepšovat.
lopata na mince.jpg


Ideál neznamená nejlepší


Někdy přímo ideální nabídka skýtá možná rizika, o kterých je nejen nutné vědět, ale je nutné být pojištěn proti případné krizi, která by mohla nastat. Pokud se tedy chystáte do takovéto půjčky od společnosti, která se nebude dívat do registrů, vždycky se mějte na pozoru. Pokud máte možnost poradit se například v bezplatné právní poradně nebo u právníka, vždycky této možnosti využijte.