Útulní zimní zahrada pro posezení během celého roku

Mít rodinný dům je sen spousty lidí. Pokud se vám již podařilo tento sen si splnit a rodinný dům vlastníte, pak jste si jistě také zamilovali posezení venku na terase společně s vaší rodinou nebo při čtení knihy a s hrnečkem kávy nebo čaje. Ale co až se ochladí nebo přijde nějaké nevlídné počasí? O vaše útulné a příjemné místo k posezení přijít nemusíte.

Zařiďte si u vašeho domu zasklenou zimní zahradu, která vám poskytne útulné posezení za každého počasí a vy přesto budete v teple a chráněni před deštěm. Zároveň si také prakticky a jednoduše rozšíříte váš prostor k bydlení o nějaký ten kousek navíc.

JAK SI ZIMNÍ ZAHRADU VYBAVIT
Takovou krásnou, praktickou a útulnou zimní zahradu si můžete zařídit podle svého. Stačí ji jen vhodně zasklít a zároveň také získáte hodně světla a ušetříte tak za svícení díky velkému zasklenému prostoru.

Stačí jen zimní zahradu vhodně orientovat tak, abyste se v ní cítili co nejlépe. Když bude orientována na východ, pak vás budou u ranní kávy doprovázet sluneční paprsky, ovšem večer vám možná bude chladněji. V případě orientace na jih se zase nejspíš neobejdete bez nějakého způsobu chlazení, protože bude místnost přehřívaná. Je proto potřeba dobře zvážit, na jakou světovou stranu vaši zimní zahradu budete orientovat.

Ideální do zimní zahrady jsou ratanová křesílka doplněná o stolek z ratanu, které celou místnost příjemně zútulní. Vhodné jsou také rostliny a květiny, které poskytnou celkovému prostoru ten správný vzhled. Zvolit můžete také vhodné dekorativní předměty, polštářky na sezení a další.

A jestli třeba rodinný dům nevlastníte, ale máte lodžii, tak nezoufejte, taková mini zimní zahrada se dá velice snadno zařídit i zasklením lodžie a i tak získáte malý, ale útulný prostor pro vaše posezení u čaje nebo kávy.