Zazimování bazénu.


Je opravdu nutné před zimou bazény zazimovávat, nebo jsou to jen triky prodejců, abyste si koupili další věci nebo si zavolali servis, který se vám o zazimování bazénu postará. Je to dobrá otázka, ale každý vám na ni odpoví trochu jinak. Určitě je potřeba nějaká péče, aby vám v zimně voda v bazénu nezmrzla a bazén svou silou neroztrhala nebo aby nepraskl. Každý totiž ví jaká má voda sílu, hlavně když zmrzne. Už se několikrát stalo například v chatových oblastech, že byla voda zakopána příliš málo v zemi a nebyla tak chráněna. Voda v potrubí zamrzla a svou silou trubky roztrhala. Když se na to potom přišlo, většinou se lidé poučili a už nějakou dobu vědí, že se voda musí zakopat pořádně, aby ji zemina ochránila a voda tak v potrubí nezamrzla.

zazimování bazénu

Stejně to bude i u bazénu. Musí se nějakým způsobem zajistit, aby bazén nedopadl podobně jako špatně zakopané potrubí v chatové oblasti. Nikdo nechce na jaře kupovat nové potrubí k bazénu nebo celý bazénový set. Raději se na podzim o něj dobře postarejte a na jaře vás bude čekat zase od zimování. Jak tedy bazén zajistit tak, aby se mu nic nestalo? Je opravdu nutné bazény vypouštět nebo to jde i jinak. Ano to vážně jde, vodu v bazénu vypouštět nemusíte, jen jí musíte ošetřit tak, aby se vám kvalita vody v zimní sezóně nezkazila.

zazimování bazénu

Na to existují zazimovací směsi, které udržují bazén v dobré kondici, i když se v něm koupat nebudete. Stačí koupit určité množství na určité množství vody v bazénu a jen ho do bazénu aplikovat. Stejně tak existují zátky na trysky, aby se ochránili před tvořením ledu. Dále pak existují bazénové dilatační plováky, které se rozmístí po obvodu bazénu a zamezí zamrzaní do krajů a tudíž prasknutí a rozpínání bazénové vody proměněné v led. Zazimování bazénu není zas tak velká věda, jen na to míst správné příslušenství a zajistit vše potřebné.