Žít podle svých představ

Každý z nás si přeje mít své bydlení příjemné, pohodové, moderní, hlavně podle svých představ. Takové, které bude vyhovovat všem, kteří v bytě žijí. Starší byty v panelových nebo cihlových domech už převážně nesplňují představy o pohodovém a moderním bydlení. To se může týkat i starších rodinných domů, které jste například podědili nebo zakoupili. Změna je život.
opuštěný dům.jpg


Nejlepší varianta financování při plánované rekonstrukci, je mít našetřeno dostatek peněz.Například ten, kdo si pravidelně odkládá určitou částku peněz na stavební spoření, tak tyto peníze se dají efektivně využít právě na rekonstrukci bydlení. Ten, kdo stavební spoření nemá, tak si může na internetu najít pro sebe to „nejlepší stavební spoření“, u kterého budete mít nejlepší spořící úrok a zároveň budete mít i představuo úroku z hypotečního úvěru.

Sehnat firmu s kvalitními řemeslníky je o trpělivosti a načasování. Pokud bude vaše rekonstrukce menšího rázu a bude vám stačit jeden řemeslník, tak by měl být nejenom šikovný, ale i seriózní. V každém případě si ověřte jak na firmu, tak na soukromého řemeslníka reference o tom, jak a co dokázali a jak jsou seriózní ve všech směrech. Co je důležité, tak to je uzavření kvalitní smlouvy o dílo, ve které budete mít přesně popsány všechny náležitosti (např.: popis práce, kvalita dodaných materiálů s cenami, termín začátku a ukončení rekonstrukce, cenu práce, odvoz odpadu i v průběhu a po ukončení práce apod.) Pokud budete mít písemnou smlouvu o dílo, tak můžete uplatnit případné reklamace. Nikdy nedejte na slovní dohodu, to dnes už neplatí.
zničená koupelna.jpg

Někdo z rodiny může být též dobrý řemeslník nebo kutil. Tím, že se rozhodne některé práce udělat sám, tak rodině ušetří dost peněz. Ale může nastat i situace, že při rekonstrukci bytu neodhadne své možnosti a z nějakého důvodu selže. Pak se může rekonstrukce naopak hodně prodražit. Takže toto rozhodnutí je dobré si důkladně promyslet.
Ať je rekonstrukce bytu malá nebo velká, vždy se na ni pečlivě připravte a nic nepodceňujte. Vyplatí se vám to.