Koho potěšíte umělými květinami

Svatba

Na svatební stůl a pro svatební kytici se pochopitelně hodí vždy květiny živé, ale těmi umělými nic nepokazíte, jestliže je umístíte do prostředí, kde svatbu slavíte po slavnostním obřadu. Může to být zejména v místnostech, kde je málo světla, nebo kde hrozí květinám nějaká újma. Nezapomínejte, že oslavy svateb bývají provázeny alkoholem a někdy i velmi bujarým veselím, lidé tu tančí, objímají se a mazlí, a mohou snadno převrhnout stůl s vázou, (tedy i s vodou). Umělé květiny jednoduše seberete ze země a vložíte zpět do nádoby, která může být zcela bez vody.

umělé květiny

Dekorace do bytu

Umělými květinami vyzdobíte jakoukoli místnost a již dávno neplatí, že se tyto výrobky zdaleka nepodobají originálu. Současná produkce využívá moderních technologií, které nebyly lidem před pár desítkami let vůbec dostupné. Když si tedy pořídíte např. umělý břečťan, frézie, narcisy, zelenec a další rostliny, mnohdy ani nepoznáte rozdíl mezi tou umělou a živou, až teprve po detailnějším přezkoumání z těsné blízkosti.

umělá rostlina

Tam, kde je tma

Umělá rostlina vynikne kdekoli, tedy třeba i na zahradě, v kuchyni, na okenním parapetu či v obýváku, ale přece jen jsou tyto výrobky ideální tam, kde je tma. Jsou to typické případy koupelen a toalet, tmavých koutů pod schodištěm, sklepů a sklepení, vinných sklípků, suterénních chodeb, výtahů a dalších tmavých prostor. Umělá rostliny nevytváří zelené barvivo – chlorofyl, můžete ji ponechat klidně půl roku v kufru a nic se jí nestane.

Obrovskou výhodou je, že je nemusíte zalévat, a že stačí je pouze občas osprchovat a tím je zbavit prachu. Při sprchování snesou i horkou vodu, což si u živé rostliny nemůžete dovolit, a zdá-li se vám příliš špinavá, klidně ji ponořte do vody http://www.koupacivody.cz/ s čisticím saponátem.

Poslední rozloučení

Umělých květin se také užívá při posledních rozloučeních s lidmi, které jsme milovali, a byli nám blízcí. Můžeme je umístit i v blízkosti hrobu nebo v urně s popelem, máme-li ji k dispozici.