Jak se dostat k penězům?

Na rozdíl od jiných živých tvorů se lidé neobejdou kromě jiných záležitostí ani bez peněz. Zatímco jsou zvířatům peníze vcelku ukradené a nevyvolávají v nich žádnou touhu je mít, jsou na tom lidé docela jinak. Když my nemáme peníze v dost velkém množství, je to pro nás častokrát i učiněná katastrofa, se kterou se jenom těžko vyrovnáváme. A vyrovnat se s ní pak dokážeme jedině tak, že seženeme někde nějaké další peníze, s nimiž se nám podaří momentální potíže překonat.

mince u sošky

Ale zkuste si někde shánět peníze navíc, když jste ve špatné nebo přímo zoufalé situaci! To je někdy hodně komplikované a někdy i vysloveně nemožné. Cizím lidem nikdo peníze nedaruje, a pokud už je je ochoten aspoň půjčit, pak jedině tomu, u koho je dostatečná naděje na splacení. A taková schopnost splácet je v případě lidí, kteří uvízli v nezvladatelných finančních potížích, hodně pochybná, a tedy k zamítání žádostí o půjčku vedoucí.

Někdo tak přijde do banky, zažádá si o půjčku, tuto dostane a je to, jenže jiný člověk sem přijde a zažádá obdobně, ovšem je odmítnut s tím, že není bonitní. A co má dělat ten posledně zmíněný, ten, jemuž banky v dané situaci nepůjčí ani korunu?

finanční spolupráce

Ten by to měl určitě zkusit i s nebankovní společností, u které umírá naděje až jako poslední. Především americká hypotéka bez dokládání příjmů FAHD je tu nabídkou, na kterou může směle vsadit kdekdo, protože se za ni neručí ani vysokými příjmy, ani registry dlužníků bez záznamů. U takové nebankovní hypotéky se ručí za splácení nemovitostí, a kdo má nemovitý majetek a aspoň nějaké příjmy, dokáže tu uspět a pomoc získat. A protože jde o pomoc, již lze docela flexibilně nastavit, není třeba se nezbytně obávat, že by tu dlužníka zlikvidovaly extrémně vysoké úroky nebo dejme tomu splátky přesahující dlužníkovy možnosti. Vše se tu vhodně nastaví, dohodnou se podmínky, a pak už stačí jenom zodpovědně splácet. A problém je vyřešen.