Kvetoucí svíce na zahrádce


Rostliny, které mají, květenství ve tvaru svíce promění vaši zahradu v umělecké dílo. Jejich dlouhé klasy, nebo hrozny květů, jsou výkvětem naprosté elegance a zároveň okouzlují svou vysokou štíhlou siluetou. To možná proto, aby je snad člověk v sebehustší změti rostlin nepřehlédl a ihned si jich všiml. Tyto kvetoucí svícny jsou vhodné jak do okrasného záhonu, tak i jako ozdoba ke stříbřitým pelyňkům v bylinkové zahrádce. Velice snadno s pomocí takovýchto květin obohatíme záhon. Jistě bude velice působivě vypadat vertikální akcent v rozličných barvách. Nabídka těchto druhů rostlin je velice štědrá na to, aby si z nich vybral úplně každý.
vlčí bob

Jakou si vyberete vy?

Ať už se jedná o záhonek u chalupy, anebo o upravený městský parkový záhon, neměly by na nich chybět vlčí boby. Tato květina vyniká bohatým květenstvím, jakoby jejich květy byly přifouknuté. Kvetou potom v barvách:
*      od bílé přes žlutou
*      od růžové k červené
*      od modré až k fialové
*      mnohdy jsou dvoubarevné
stračka polní
U domku uprostřed města se budou zase nádherně vyjímat jindy rozpustilé divizny. Pokud je zkrotíte hladce stříhaným plůtkem z tisu, budou zářit do daleka. Jsou to nenáročné rostliny, které vyrůstají na chudých stanovištích, nebo i ve spárách mezi dlažbou. Běžně se s nimi potkáme i v otevřené krajině, ale přibylo též množství jejich šlechtěných trvalek s květy nejen ve žluté barvě, ale také v bílé, meruňkové, růžové až tmavofialovou.
Stračky polní se rády ze záhonů vytrácejí. Tyto líbezné květiny je dobré vysazovat do záhonů ve skupinách i samostatně. Protože jsou dost vysoké, tak spíše do středu anebo na pozadí. Vyžadují mnoho slunce a nevysychavou, živinami bohatou zeminu.
Náprstník, je vhodný do lesních zahrádek svojí štíhlostí a vrozenou chutí rozsévat semínka na každý volný kousek půdy.
rozkvetlý vlčí bob
Šalvěj hajní, jako všestranná a nenáročná rostlinka. Ta svá vzpřímená květenství, jež má v hustých trsech, předvádí v celé kráse. Vyniká všemi odstíny modré, od bledě namodralého odstínu, až po půlnoční purpur. Vysadit ji můžeme v jakékoli zahrádce.