Je libo smoothie, nebo raději fresh?

Smoothie má každý rád
Alespoň se to tak při zapnutí televizních přijímačů musí každému divákovi jevit. Stejně jako například
v mnoha a mnoha katalozích firem zabývajících se prodejem domácích spotřebičů, také v nejrůznějších teleshoppingových relacích a reklamních spotech se můžete zcela běžně setkávat s nabídkou nejnovějších přístrojů, které Vám zajistí rychlou výrobu tohoto oblíbeného pokrmu.
Ano pokrmu, protože k němu má smoothie zřejmě nejblíže, ačkoli znalý čtenář jistě ví, že se jedná
o pokrm v tekuté konzistenci.
 čerstvé ovocné smoothie
(Zeleninový) fresh
Fresh je anglickým výrazem pro něco čerstvého či svěžího. V oblasti potravinářství je právě čerstvost tím, co je nejvíce ceněno, společně se složením konkrétním pokrmů.
V souvislosti se zdravou výživou se pak lze s pojmem fresh setkat taktéž v pozici podstatného jména označujícího čerstvě vymačkanou šťávu. Tato může být pořizována z ovoce, zeleniny, či případně z bylinek (u těch je však objem získaného nápoje pochopitelně minimální).
Fresh coby čerstvě lisovaná šťáva je ceněn zejména ve své zeleninové variantě, která neobsahuje příliš cukrů a na tělo může mít skutečně blahodárný dopad, a to i v případě kdy již člověk pociťuje více či méně závažné zdravotní komplikace.
 
V čem tkví zásadní rozdíl
Rozdíl mezi oběma výrobky, které je možné si doma – za předpokladu, že k tomu máte správné náčiní – samostatně vyrobit je zejména v tom, že na rozdíl od smoothie, do nějž jsou rozmixovány všechny části potravin, z nichž se skládá (tedy včetně jejich nestravitelných zbytků – vlákniny), jsou freshe koncentrovaným zdrojem čistých živin. Takových živin, které jsou pro tělo plně vstřebatelnými, a tudíž velmi vzácnými.
 čerstvá karotka
Jak na to
Zatímco k přípravě smoothie si musíte pořídit takzvaný smoothie maker (v lepším případě), či případně alespoň výkonnější mixér (ten Vám může taktéž dobře posloužit, k přípravy čerstvě, lisované zeleninové či ovocné šťávy budete potřebovat přístroj několikanásobně dražší, kterým je odšťavňovač. Výrobu obou „svačinek“ však za jejich pomocí doma pak již hravě zvládne každý dám.

Je libo smoothie, nebo raději fresh?
4 (80%)3