Mytí oken nemá být zdlouhavé, ale precizní!

Každá žena, si je vědoma skutečnosti, že ať už má doma jakékoliv množství oken, je potřeba je jednou za čas vyčistit. Nepsaným pravidlem, kdy se jejich čistění provází, je nejčastěji na jaře a před Vánocemi. Většina z vás, to bere jako zdlouhavou a těžkou práci, zkuste to dělat jenom efektivně a půjde to snadno. čisté dřevěné okno

Co na mytí oken budete potřebovat?

1. Koště

2. Hadr na mytí

3. Stěrku na sklo

4. Hadr na leštění

5. Okenu, nebo jiný čistič na skla

6. Jar, nebo jiný odmašťovač (vhodný na sklo a plast)

ZAČNĚTE VENKU

Základem pro správné čistění, je začít správně zvolenou stranou. Jestli začněte čistit nejdříve vevnitř, může se stát, že se vám pak všechen prach a špína přenesou na už vyčištěnou stranu, po umytí z venkovní části. Nejdříve si omeťte pavučiny a prach a pak se můžete pustit do mytí.

NEJDŘÍVE RÁMY OKEN, SKLA AŽ NA KONEC!

Samozřejmě, že se všichni díváme především na čistotu skel. Ty však čisté okno dělají jenom na první pohled. Podstatné jsou nejdříve rámy oken, které bijí do očí jejích převážně bílou barvou. Tu, smog z aut a prašné ovzduší naruší okamžitě, proto věnujte první pozornost rámu okna, který je potřeba umýt vodou (teplou) s jarem, pak je jenom „opláchnout“ a nakonec je projděte suchým hadrem. Pak se můžete vrhnout na skla, které nejdříve taky umyjte nejdříve jarem, až pak okenou. Nakonec stačí setřít do sucha stěrkou na okna a lehce vyleštit. Pokud máte stěrku, která vám dokonale pomůže k odstranění vody, není důvod leštit okno 10 minut. Všechnu důležitou práci udělá ona.
čistá okna

Mějte na paměti, že je důležité, v jakou denní hodinu se chystáte okna čistit. Pokud je budete mýt, když na ně bude svítit sluníčko, dobu si výrazně prodloužíte, protože budou rychle vysychat.

Tip: Jestli se chcete na nějakou dobu vyhnout kapkám po dešti, nastříkejte zvenčí strany skel takzvané „tekuté stěrače“, které se používají do auta.