Tohle se bude hodit

Dětem přátelské aerolinky
Většina dětí miluje létání letadlem. To jejich rodiče už takovými nadšenci nejsou. V jejich hlavách se míhají představy unavených, vystresovaných potomků a nepřátelského personálu. Dá se tomu předejít tak, že vyberete společnost přátelskou dětem. Jak takovou společnost poznat? Zkontrolujte si třeba, zda musíte platit za kočárek, zda si můžete složené vozítko vzít na palubu, zda platíte za dětské zavazadlo, jestli aerolinky nabízejí jídlo a program pro děti. Zvažte také zakoupení prioritního odbavení, díky kterému se vyhnete dlouhým frontám. 
 holky v šatech
Zábava
Pokud nemáte Netflix, teď je ta správná chvíle si ho pořídit. Společnost dokonce nabízí možnost měsíčního vyzkoušení zdarma, takže svůj měsíc zadarmo jednoduše aktivujte těsně před dovolenou. Mnoho seriálů i filmů se dá díky mobilní aplikaci stáhnout do vašeho přístroje, takže budete moci dítě zabavit i bez přístupu na internet. Nejste-li fanoušky sledování televize, obraťte se na starou dobrou knihovnu. Ty dnešní již kromě knih nabízejí i zapůjčení CD přehrávačů či dokonce čteček, takže se na dlouhých cestách můžete společně ponořit do tajuplného světa pohádek.
 holčička na lavičce
Hotely
Noční můra při cestování s dětmi jsou hotely. Mnoho se jich sice prezentuje jako přátelské k dětem, ale je dobré si zjistit, co to přesně znamená. Při rezervaci se vyptejte na několik věcí: jak je to s přistýlkou či dětskou postýlkou? Má hotelová restaurace k dispozici dětské židle a obsahuje jejich „dětské“ menu i něco jiného než pizzu a hranolky? Pokud má hotel bazén, je v něm oddělená část pro menší děti/neplavce? Co animační program? Když budete přesně vědět, co vás čeká, budete moci lépe plánovat a dovolenou si více užijete. A jeden typ od profesionálních rodičů malých dětí: cestujete-li s dětmi, co ještě nosí pleny, objednejte si pár dní před příjezdem celý balík, a nechte si ho poslat přímo na hotel. To samé můžete udělat i s jídlem, pokud si sami vaříte, či s pronajatým autem.