Nová ŠKODA KODIAQ

Nové SUV značky ŠKODA dostalo jméno „KODIAQ“. Vůz je pojmenován podle medvěda kodiaka žijícího na Aljašce. ŠKODA AUTO však v označení změnila poslední písmeno z „K“ na „Q“. Tato změna je odvozena od jazyka původních obyvatel Aljašky z kmene Alutiiqů. Jméno nového SUV ŠKODA AUTO oficiálně potvrdila v květnu 2016. Původně se totiž mělo za to, že nové velké SUV značky ŠKODA bude „SNOWMAN“ nebo „POLAR“. Ale nakonec bylo rozhodnuto, že název nového vozu bude „KODIAQ“.

suv
 
                Koncept „Vision S” se objevil v březnu 2016 na autosalonu v Ženevě. Nové SUV ŠKODA „KODIAQ“ se představilo dne 29. září 2016 na autosalonu v Paříži. Oficiální prodej ŠKODY „KODIAQ“ je datován na 22. února 2017. Od té doby budou již první SUV ŠKODA „KODIAQ“ dodány šťastným zákazníkům. Cena nového SUV ŠKODA „KODIAQ“ v začíná v České republice již na 677 900,- Kč.
 
                Ohromná síla, nadčasová elegance, dynamický design, kvalitní mistrné zpracování, velký prostor, praktická řešení a inovativní technologie. To je kombinace těch nejlepších vlastností vozu pro všechny odvážné a sebevědomé řidiče. Kvalitu vozu oceníte ať už s ním budete cestovat kamkoli. A také vaše image nebude mít s tímto luxusním vozem žádnou chybu. S délkou 4,7m, velkým zavazadlovým prostorem a sedmi místy k sezení, se nová ŠKODA „KODIAQ“ zařadila mezi největší vozy značky ŠKODA.
 
                Prodej nového SUV byl v Čechách zahájen:
 
•       dvěma benzínovými motory: 1,4 TSI/110 kW a 2,0TSI/132 kW
•       dvěma dieselovými motory: 2,0 TDI/110 kW a 2,0 TDI/140 kW.
•      V cizině bude navíc v nabídce i benzínový motor 1,4 TSI/92 kW. Všechny tyto moderní pohonné jednoty spojují potěšení z dynamické jízdy, ale zároveň s nízkou spotřebou a ekologickými emisemi.
 
Vůz bude možné objednat s manuální i automatickou převodovkou a s pohonem 4×4. Ten zajišťuje výborné jízdní vlastnosti, vysokou stabilitu a samozřejmě bezpečnost, a to dokonce i ve členitém terénu. Při běžných jízdních podmínkách je většina točivého momentu přenášena pouze na přední kola, a to přispívá k úspoře paliva.
 
◦      Verze s pohonem 4×4 nabízí i režim Snow, ten upraví fungování systémů ABS, ASR, ACC, řídicí jednotky motoru a elektronické řízení lamelové spojky pro pohon všech kol na zasněžené vozovce.
 
◦      ŠKODA „KODIAQ“ pokračuje v jízdě i tam, kde zpevněná silnice končí. Prostým stisknutím tlačítka se řidič dostane do režimu Offroad. Zde se funkce podvozku, řídicí jednotky motoru a brzd přizpůsobí drsnému terénu.
 
  
                Ať už se chystáte na rodinný výlet nebo na dobrodružnou cestu po celém světě, určitě oceníte řadu chytrých vychytávek, kterými nová ŠKODA „KODIAQ“ disponuje.
 
automobil

•      Jsou to například nové infotainment systémy, které řidiči dávají velkou možnost ovládat vozidlo, zábavu a hudbu.
•      To vše na moderním velkém displeji o úhlopříčce 6,5"až 8".
•      Displej o velikosti 8" je navíc proveden v krásném a elegantním glass designu.
 
Inteligentní vůz umožní posádce vozu být neustále online. To ovšem znamená nejen zábavu a čerstvé informace, ale i pomoc na cestě. To vše díky službám ŠKODA Connect.
 A tyto služby se skládají ze tří balíčků:
 
•      Infotainment Online: slouží kposkytování informací a možnosti správy navigačních služeb
•      Care Connect: zajišťuje ovládání různých funkcí vozu prostřednictvím chytrého telefonu nebo ŠKODA Connect Portálu a také zajišťuje spojení se servisem.
•      Emergency Call A: zajišťuje případné tísňové volání.
 
                               Nová ŠKODA „KODIAQ“ disponuje i dalšími funkcemi, mezi jinými např.:
 
•      SmartLink+, který zajišťuje propojení chytrého telefonu s vestavěným infotainmentem pomocí služby MirrorLink™.
•      Zároveň obsahuje i funkci Smartgate, díky které chytrý telefon může využívat vybrané technické informace z řídící jednotky vozu.
•      Systém Area View zase přenáší na palubní displej záběry z několika různých úhlů zachycené širokoúhlými kamerami v předním i zadním nárazníku a v krytech zrcátek. Se systémem Area View budete tedy přesně vědět, co se děje v okolí vozu.
 
A ještě jedna zajímavá vychytávka na závěr: při otevření dveří se automaticky vysune plastová lišta na všech dveřích, která zabrání poškrábání laku vozu a také automobilů parkujících vedle něj. Toto chytré řešení určitě ocení všichni řidiči, a to především v úzkých parkovacích prostorech. 
 
                Objevujte nové světy s novým SUV ŠKODA „KODIAQ“ a dopřejte si na svých cestách veškerý jeho komfort, jistotu a bezpečí, a to i ve velmi náročných podmínkách. Užijte si jeho medvědí robustnost, dynamické vlastnosti, výrazný design a eleganci, i nadčasovou eleganci. Objevte novou ŠKODA „KODIAQ“ – je to láska na první pohled.