Potřebujeme elektrocentrálu

Tento aparát je potřeba všude tam, kde z jakéhokoli důvodu není elektřina.
Důvod není podstatný, může být jakýkoli. Čekání na přípojku, nevhodný terén, prostě, elektrika zde zavedena není. Takže prostě nastartujeme elektrocentrálu a již můžeme elektriku používat. Jak jednoduché.
Jenže, není zlato co se třpytí a elektrocentrál je spousta druhů. I výrobci jsou různí, a ne každý dbá na kvalitu. Tu si samozřejmě musíte pohlídat a dávat si na to při koupi přístroje veliký pozor. Ostatně, nemusíte jej hned kupovat, řešení je například půjčení. Ne, nemusíte obíhat sousedy, půjčovna elektrocentrál Brno Valeon vám potřebné zařízení poskytne.

300kva


Mají zde k dispozici také spoustu druhů a značek, takže stačí si vybrat. Jak? Především je nutno vědět, co vše chceme na elektrocentrálu připojit. Pokud to bude žárovka v místnosti a víc nic, není třeba si půjčovat tu nejvýkonnější, ale postačí ta s nejslabším výkonem. Pokud však chcete pořádat na chatě párty, a potřebujete tolik energie, že ji nestihnou vyrobit ani Chvaletice, sáhněte po nejsilnějším zdroji. Dobré je si ještě před půjčením zjistit, jaký příkon mají vaše spotřebiče. Jiné množství energie totiž spotřebuje již výše popsaná žárovka, a zcela jiné například přímotop. To je vyslovený Otesánek a máte-li jich více, potřebujete skutečně velký výkon.


IMG_20190702_082045


Elektrocentrály se také (mimo jiné) dělí na jednofázové a třífázové. Jaký je v tom rozdíl? Inu zase je to odvozeno od toho, co chcete napájet. Nebudeme řešit přepočet kilowat a podobě a zkusíme to laicky. Na napájení klasických spotřebičů stačí jednofázový stroj. Všechny tyto klasické spotřebiče mají i klasickou zásuvku, žádnou jinou.
Třífázové jsou ty, které mají jiný tvar zásuvky a pět kolíků. Jsou to většinou velké stroje, které jste možná používali při stavbě chaty. Například míchačka a podobně.
Ostatně, neřešte to, v půjčovně vám vše vysvětlí a poradí.