Trampolína 305 jako ideální prostředek pro snížení nadváhy

Nejtěžší není začít, ale setrvat

Před příchodem Nového roku si dáváme různá předsevzetí a kromě omezení kouření a pití alkoholu, nebo hazardních her je jedním z nejčastějších toužebných přání dokonalá postava. Že se nevymodeluje sama, a že pro to musíme něco „podniknout“, je naprosto samozřejmé. Začínáme pak se změnou jídelníčku, s různými méně či více drastickými (často i zbytečnými) dietami s jo-jo efektem, a někteří z nás se odhodlají ke kroku nejtěžšímu – k pravidelnému pohybu.
dívka při výskoku
Ten se pak odvíjí podle víceméně obdobného scénáře – běhat a zase běhat. Vytáhneme tenisky a vydáme se na pouliční maraton. Poprvé to jde, ale popáté a podesáté už to skřípe a běhat s nadváhou, to není opravdu žádná legrace. Nejvíce strádají klouby a páteř, ale i psychika, protože uvolňování endorfinů je při běhu kompenzováno bolestí z námahy a stresovými hormony. Pro netrénovaného běžce je běh svým způsobem stres, zvláště v nevhodném terénu na tvrdém asfaltovém povrchu.
tři skákající postavy

Vyzkoušejte skákání

Poskakování na měkké podložce přináší neskutečnou úlevu, tu pocítíte už i při běhání v lese na měkkém podloží, nejlépe v mechu a na travinách mimo lesní pěšiny. Mnohem účinnější a zároveň zábavnější a pohodovější skákání však zažijete na trampolíně 305 https://www.goodjump.cz/trampolina-305. Na první pohled docela obyčejná plochá pružná deska na opěrných nohách nepůsobí nijak zajímavě, ale kdo již tuto proceduru vyzkoušel, nedá na ni dopustit.
Skákání je velice namáhavé pro svalstvo a krevní oběh, ale zároveň zábavné a uvolňující pro psychiku. Endorfiny se tu vyplavují do krve rychleji a snáz vzhledem ke specifickému pohybu – při výskoku totiž dochází na okamžik ke vzniku stavu beztíže a i tento pouhý zlomek sekundy stačí tělesným buňkám k lepšímu prokrvení, okysličení a hlavně uvolnění. Rozdíl mezi běháním a skákáním na pružné podložce je natolik markantní, že tomuto trendu již propadly miliony lidí na celém světě.