Rodiče, nezapomeňte si udělat čas jen pro vás dva

Nezapomínat na to, že rodiče jsou vlastně pořád především partneři, by neměl nikdo z vás. A že se vidíte každý den doma? Jistě, ale ruku na srdce – nezaberou vám všechny povinnosti kolem dětí a domácnosti všechen čas?„Čas pro vás dva“ by měl vypadat úplně jinak.

Zkuste si vzpomenout, jaké to bylo, když jste ještě neměli děti. Chodili jste do kina, na koncerty, procházky, do bazénu, na kafe nebo na večeři. Prostě jste spolu trávili tolik času, kolik jen to šlo. Věnovali jste se jeden druhému a váš vztah jen vzkvétal.

A teď, když přišly na svět děti? Je to jen samé uvařit, nakrmit, obléknout, svléknout, pohrát si, vykoupat, uspat a bum! Sami jste vyřízení, takže možná usínáte dřív než vaše ratolesti. Chvíle pro vás dva se jaksi automaticky vytratily. To je ovšem nefér, vždyť i rodiče potřebují někdy vypnout, zajít si na večeři nebo do kina, a dělat přesně ty věci, které dělali, když ještě chodili jen na to rande.

Je samozřejmé, že se vše odehrává kolem právě narozeného miminka. Především ženy se točí jen kolem děťátka, což je běžné a přípustné. Postupně by však měly vrátit pozornost zase i k partnerovi. Je potřeba, abyste si ponechali chvíle, které budou patřit jen vám. Pro celou rodinu je důležité, aby partnerství rodičů fungovalo, a aby bylo v rovnováze s rodičovstvím, tedy se vztahem k dětem. Proto o chvíle ve dvou pečujte.

Zkuste si třeba zajistit hlídání, babičky jistě nebudou proti. Ideální je vyhradit si pravidelně jeden večer v týdnu, který bude patřit jen vám. Uložíte děti, pokud to babička nezvládne sama, a pak si prostě vyrazíte ven. Zhlédnutí filmu nebo posezení u večeře, kde můžete probrat veškerá témata, na která není doma čas, vás uvolní a zároveň partnersky naplní. Uvidíte, že doma budete mnohem lépe fungovat, což prospěje nejen vám, ale také vašim dětem.