Rozšiřte si prostor

Pokud máte dostatek místa a rozhodnete se pro pořízení zimní zahrady, rozhodně nebudete litovat. Celý rok se můžete kochat zelení a relaxovat v její společnosti. K pořízení zimní zahrady nás může vést mnoho důvodů. Ať už jsou to důvody praktické nebo romantické.

zahradní domek

K těm praktickým patří

·        Nemám kam na zimu schovat rostliny, které by venku zmrzly.
·        Rozšíření obytného prostoru.

Z těch emocionálních jmenujme například

o   Na chvilku uniknout z dosahu rodiny a schovat se někde v klidu.
o   Načerpat energii, která je ukrytá v přírodě.

Stavte podle sluníčka

Kam zimní zahradu umístit? Jestliže máte terasu, máte napůl vyhráno. To je velice vhodné místo pro budování zimní zahrady. Podmínkou je vhodné umístění z hlediska světových stran. Nesmíme zapomínat, že budeme potřebovat velké množství světla a tepla. Proto musejí na zahradu dopadat bezpodmínečně sluneční paprsky. Nejlepší orientace je tedy na jihovýchod nebo jihozápad.

veranda

Můžeme i o maličko ustoupit a orientovat zahradu na východ
–         dopolední sluneční paprsky ještě nemají takovou sílu, a tak našim květinám neublíží.
Na západ
–         zapadající slunce bude jistě šetrné k naší zeleni.
Jestliže se rozhodujete, že budete zimní zahradu využívat spíše v létě k příjemným posezením či jako pracovnu, není vyloučena ani strana severní.

zimní zahrada

Prosklený pokoj

Pro stavbu zimních zahrad se používá většinou dřevo. Leckde už je ale vytlačováno hliníkem. Co je ale nezbytné, to je sklo. Používá se dvojsklo, trojsklo, bezpečnostní sklo a protisluneční zasklení. Jestliže bude Vaše zimní zahrada připojena k domu a bude splňovat tepelně izolační parametry, můžete ji celoročně využívat jako další pokoj, který patří k domu. V tomto případě se nedoporučuje, aby byla tato stavba směrem do silnice nebo středu obce. Z pochopitelných důvodů – kdo by chtěl bydlet ve výkladní skříni.