Co s bazénem po létě?

Kdekdo z lidí vám řekne, že ví naprosto přesně, jak se nakládá s takovým zahradním bazénem přes léto. Ovšem přinejmenším část z takových lidí ví ve skutečnosti starou belu. Zejména v případě, že žádný bazén nevlastní. A to proto, že myšlenka, že v létě stačí do bazénu vlézt a zase z něj vylézt, neobsahuje ani zdaleka vše, co si ona vodní nádrž žádá.
Tací nevědí nejednou nic o filtraci, o vysavači bazénového dna, o bazénové chemii a dalších věcech, jež jsou nezbytné, má-li být bazén bazénem.
bazének na terase
A jestliže nemá spousta našinců ponětí o tom, jak s bazénem zacházet v teplé části roku, pak je nasnadě, že tito tuplovaně nebudou vědět, co si s ním počít po skončení koupací sezóny, tedy v době, kdy se ochladí natolik, že už by tam do vody stěží někdo vlezl. Případně do ní vlézt ani nelze, protože v ledu se plavat nedá.
čistá voda bazénu
A proto si tu představme, jak vypadá . Protože vězte, že s ošklivými podzimními dny a příchodem zimy není automaticky otázka bazénu uzavřená. Je ještě třeba učinit alespoň ta nejnezbytnější opatření k tomu, aby bylo toto zařízení i po zimě ve stejně dokonalém stavu jako před ní.
Nejjednodušší je to pochopitelně s nafukovacím nebo rozložitelným koupacím zařízením, které stačí jednoduše vypustit, složit a ukrýt někam pod střechu, někam, kde toto neutrpí žádnou újmu. Ovšem pokud je takový bazén zabudovaný a musí tak i přes zimu zůstat venku, je třeba s ním adekvátně podmínkám naložit. Aby se na něm nic nepoškodilo.
Před zazimováním je tudíž nezbytné:
1) ještě jednou zkontrolovat kvalitu vody testerem
2) dodat do ní všechnu potřebnou chemii, tedy přípravky s chlórem, vyrovnávač hodnot PH, přípravek proti řasám a tak dále
3) ještě jednou pustit filtraci kvůli pročištění a projasnění vody
4) upustit vodu aspoň po vstup do filtrace
5) odstranit vše, co pluje po hladině, plováky, skimmery, dávkovače tablet a podobně
6) přidat do vody zazimovač a dobře ho v ní rozptýlit
7) umístit do vody dilatační plováky, bránící poškození stěn bazénu tlakem ledu
8) přikrýt vše kvalitní krycí plachtou
Jak vidno, není to právě jednoduché, zazimovat bazén. A proto ti, kdo jsou nyní překvapeni těmito nezbytnými úkony, mohou zoufat. Anebo se jednoduše obrátit na odborníky, kteří to ochotně udělají za ně.
Protože je to každopádně výhodnější než si pořizovat každé jaro nový bazén.