Nejen k pořádání večírků

Zahrada může být rájem na zemi, pokud o ni dobře pečujete. A to nejen z důvodu kvetoucí všudypřítomné zeleně, ale také díky možnostem, kterém nabízí. Mnoho lidí tento zelený plácek využívá k pěstování rozličných rostlinek, případně jako relaxační centrum, ale na zahradě se dají konat i vcelku příjemné zahradní večírky. Hlavně v letních, potažmo i jarních, měsících se na českých zahradách pořádá celá řada večírků. Některé jsou spíše decentní, jiné bujaré. Ať tak či onak, při konání večírku je vhodné mít k dispozici nějaký typ zastřešení. A to nejen kvůli nečekaným přeháňkám, ale rovněž i jako ochranu proti ostrým slunečním paprskům. V případě, že nechcete příliš utrácet, zapomeňte na pergolu nebo dokonce na dřevěný altán. Pro tuto příležitost klidně můžete použít párty stan.
modrý altán

Příjemná cena

Jestli je nějaký důvod, proč dát přednost párty stanu před klasickým zahradním zastřešením, pak je to rozhodně cena, která je násobně nižší než u takových pergol. A i ty jsou dnes již poměrně levné. Konec konců, v podstatě se jedná o kus plachty na tyčích. Ovšem pozor, to neznamená, že by nešlo o skvělou ochranu před dešťovými kapkami i otravným sluncem. Navíc můžete mít takový stan v mnoha velikost, takže i když budete mít na večírku hodně lidí, mohu se v případě začínajícího deště schovat všichni pod střechu. Plusem rovněž je i možnost vybrat si z moha barev. Když vám třeba nesedí bílá, klidně si můžete zvolit třeba růžový stan. Proti gustu.
cirkusový stan
Nestabilita
Stejně jako všechno na tomto světě, i párty stany mají několik neduhů. Tím nejzásadnější nejspíše je nízká stabilita. Zvládnou poměrně dobře ochránit před deštěm, ale jakmile přijde silný vítr, dokáže se stan poměrně snadno vyvrátit. Řešením může být lepší ukotvení, ovšem ani to ne vždy funguje. V našich zeměpisných šířkách jsou však silné vichry spíše sporadické, takže se jedná hlavně o problém teoretický.