I opera může být nekonečná

Každý operní pěvec, který se rozhodl zkusit se prosadit ve světě, by si měl osvojit alespoň základy italského jazyka. Itálie je kolébkou opery a dodnes jsou Italové považováni za špičku světového operního umění. Tento druh zábavy a umění, kde se snoubí divadlo a vážná hudba, vznikl na konci šestnáctého století.
operní představení
·         Jedním z nejslavnějších operních skladatelů byl (jak jinak) Ital Giuseppe Verdi, který žil v devatenáctém století.
·        Jeho talent dokáže stvořit i jednu operu za rok.
·        Jeho melodie zná svět dodnes. A nejen lidé, kteří se operou zabývají hlouběji.
·         Sbor židů, kteří jsou osvobozeni z babylonského zajetí, je tak krásný, že i laikovi naskakuje husí kůže.
–         Ve svém repertoáru ho mají samé světové hvězdy.
–         Velký úspěch přinesla tato skladba i legendárnímu sboru Alexandrovců.
Jedním z našich nejslavnějších a nejúspěšnějších operních skladatelů je bezesporu Bedřich Smetana. Napsal oper sice devět, ale každému se určitě hned vybaví ta nejslavnější – Prodaná nevěsta. S touto operou měl Smetana velký úspěch i ve světě. U nás byla i několikrát zfilmována. Filmaři se tolik moc nemohli dočkat, až ji převedou na plátno, že ji natočili ještě v éře němého filmu.
opera ve Vídni

Opera nezaniká

Dnešní opera je už o něčem jiném, než byla ve svých začátcích. Opera, jako hudební styl, je stále živá a proto se neustále vyvíjí. Jedna z nejslavnějších moderních oper se jmenuje docela zajímavě – Einstein na pláži. Napsal ji americký skladatel Philip Glass a toto dílo je zajímavé především svou délkou. Trvá neuvěřitelných pět hodin.
·        Tudíž, zatímco na ostatních operních představeních musejí diváci sedět a ani nedutat, taky mají možnost volného pohybu.
·        Divák prostě může kdykoliv odejít a zase se vrátit.
·        Jen by mě zajímalo, jestli to „courání“ přeci jen někoho neruší.
Třeba by bylo dobrým nápadem napsat spíše operní seriál.