Jak se vyhnout kocovině

Chystáte se na bouřlivou párty, mejdan, oslavu narozenin nebo jen posezení s přáteli? Chcete oslavu podpořit alkoholem a nesedět na suchu? Pak byste měli dopředu přemýšlet nad tím, co budete pít a v jakém množství, a na oslavu se také tak trochu připravit. Pak by se vám nemělo stát, že prožijete následující den s žaludkem na vodě a s bolavou hlavou.

1)      NAJEZTE SE. Na oslavu určitě nechoďte hladoví. Když se před konzumací alkoholu pořádně najíte, sníží to účinky kocoviny. Dejte si třeba těstoviny s kuřecím masem, tak do těla dostanete sacharidy i tuky. Vše zapijte džusem.
2)      NEZAPOMEŇTE NA VITAMÍNY.  Snězte také nějaké ovoce, které napomáhá odbourávat alkohol. Vitamín B tělu dodáte také konzumací masa, jater, mléka a sýru. Vyčerpané tělo bez vitamínů se totiž dá hůře zase dohromady.

3)      PIJTE ALKOHOL POMALU. Pijte raději jen pro chuť, nejsou to přeci žádné závody. Když do sebe budete házet jednoho panáka za druhým, opijete se opravdu rychle.
4)      NEZAPOMÍNEJTE NA VODU. Snažte se vypít co nejvíce vody, nejlépe za každou skleničku alkoholu jednu skleničku vody. Nebudete dehydrovaní a předejdete tak kocovině.

5)      ALKOHOL NEMÍCHEJTE. Různé druhy alkoholu by se neměly míchat. Držte se raději toho, čím jste začali. Pozor si dejte na míchané koktejly, jejich sladká chuť maskuje alkohol a tak máte pocit, že jste toho ještě moc nevypili.
6)      PIJTE SVĚTLÉ LIHOVINY. Ty tmavé totiž mají vyšší koncentraci toxinů, takže je po nich kocovina mnohem horší.

7)      POZNEJTE SVŮJ LIMIT. Každý snese trochu jiné množství alkoholu. Záleží totiž na vaší váze, kondici, zda jste muž nebo žena, ale také na tom, jakou máte náladu. Bezpečné množství vypitého alkoholu proto nelze přesně určit. Měli byste poslouchat své tělo. Pokud začnete mít zhoršenou pohybovou koordinaci nebo začnete ztrácet rovnováhu, alkohol vás již začal ovládat, a měli byste proto přestat pít.
8)      DRUHÝ DEN RÁNO.Pokud se přeci jenom ráno vzbudíte s bolavou hlavou a s žaludkem na vodě, pokuste se to zachránit sklenicí vody nebo džusu.Vydatná snídaně také udělá divy a dodá vám energii, proto se nezapomeňte nasnídat. Pokud se přesto cítíte pod psa, vraťte se raději do postele a dopřejte vašemu tělu ještě pár hodin spánku.