Místa, která byste měli s dětmi navštívit!

Výlety jsou super věc, děti si užijí zábavy, nenudí se doma u televize a něčemu novému se přiučí. Kam je ale vzít? Na hradech a zámcích se nudí, ale přece jenom chcete něco naučného? Nebo se chcete vyřádit ve vodě a pořádně je unavit?
tyrannosaurus rex
Naučné výlety
· Pevnost poznání – díky Univerzitě Palackého v Olomouci vznikl z bývalé Korunní pevnůstky úžasný projekt zaměřený na populizaci vědy. V pevnosti najdete spoustu témat pro děti, které je mohou rozvíjet. Z vlastních zkušeností můžu říct, že ani dospělí se nebudou nudit. Jednotlivá patra jsou zaměřena na témata: Věda v pevnosti, Živá voda, Rozum v hrsti či Světlo a tma. Vyzkoušet si můžete třeba různé uniformy z historie, projít si mozkem člověka, odpočinout si v koutku u živé vody, vyzkoušet si kolik byste vážili na jiné planetě nebo třeba navštívit planetárium.
dlouhý tobogán
· Dino park – pokud vaše děti zajímá dávná historie, můžete vzít děti do některého z Dino parků v naší republice. Tyto parky jsou super především pro školáky, které se zajímají o prehistorické příšery, které dříve obývaly naši zem. Nejen že si děti mohou prohlédnou jejich napodobeniny, ale také si o nich přečtou různé zajímavosti.
· Zoologická zahrada – stálice u všech dětí. Poznání spojené s krásným prostředím a poznáváním zvířat, které třeba ještě nikdy neviděli.
Vodní atrakce
hlava zebry
· Aquaparky – téměř každé větší město má v dnešní době již svůj aqvapark, jeden z nejslavnějších a prvních vznikl v Liberci, dnes je však možno je navštívit třeba v Praze, Olomouci a tak dále. Krom zábavy mají tyto akce většinou ještě výhodu – děti se unaví a večer půjdou dříve spát.
· Tropical Islands – U našich sousedů v Německu můžete navštívit jeden z největších zábavných parků v Evropě, Tropical Islands. Jak uvádí najdete zde desítky tobogánů, skluzavek, vodních ostrovů a dalších oblíbených atrakcí.