Oslaďte si život bez kalorií – zdravě

Zdravý životní styl už pomalu začínají lidé chápat tak, že ne chemie, ale skutečné přírodní produkty, se dokážou postarat o naše zdraví.

Vaříme si například čaje a sirupy z bylin a plodů, které si sami nasbíráme, nebo si je zakoupíme v prodejnách se zdravou výživou. Přidáváme do nich cukr kvůli konzervaci a samozřejmě aby byly sladké.

Víte, že místo cukru a všech umělých sladidel existuje od nepaměti jedna rostlinka, se kterou si dokonale osladíte mnohé potraviny a nápoje, jako je káva, čaj, šťávy a jiné. Jmenuje se Stévia rebaudiana. Tato nenápadná rostlinka se svěžími zelenými lístky a drobnými bílými květy, pochází z tropů (Paraguaye), je světlomilná a je doslova přírodní náhražkou cukru.

Stévie rebaudiana

Sirupy a prášek ze stevie Nakliceno není moc drahý. O tom se můžete přesvědčit na našich webových stránkách naklíčeno.cz, kde vám nabízíme jak malé, tak větší balení za příznivé ceny. Sirup nebo prášek.

Stévie je jedna vzácná „léčivka“, která svými léčivými vlastnostmi dokáže lidem pomoci.

Stévie prášek

  • Je až 300krát sladší než cukr. Jedna kapka sirupu ze Stévie nahradí 1 kostku cukru a přitom je nízkokalorická. Doporučuje se zvlášť pro hypoglykemiky – lidé s akutní komplikací diabetes (cukrovkou), mají možnost si se Stévii doslova bez problému osladit život. Protože Stévie pomáha udržovat cukr v krvi a játrech v rovnováze. Navíc zabraňuje vysokému tlaku.
  • Pomáhá zvyšovat životní energii, potlačuje dokonce chuť na tabák i alkoholické nápoje.
  • Jejím používáním máte možnost nejenom redukovat svoji váhu, ale též pomáhá při zdravém trávení – lidé s problémy pankreasu (slinivky) při používání Stévie, brzy pocítí citelnou úlevu.

Keřík Stévie si můžete vypěstovat i doma. Chce to trochu péče a trpělivosti. Lístky z dospělé rostlinky se sbírají přibližně po 14 až 17 týdnech. Je zajímavé, že přibližně 500g sušených lístků Stévie vám nahradí téměř 150 kg cukru. Stojí to určitě za zamyšlení. Udělat pro své zdraví něco pozitivního, i když sladkého.