Společenský oděv

Takový společenský oděv do divadla neobsahuje krátké kalhoty a ani triko s popiskem, nebo reklamou. Ani tepláky v zimě nebudou zrovna vhodným oděvem. Pravda, z divadla vás asi nevyhodí, ale člověk se tak nějak cítí nesvůj. V tomto odění však klidně můžete do kina, neb to již dávno není považováno za nějakou událost, ale běžnou věc.
My jsme tomu říkalioděn dle zvyklostí, nebo tak nějak podobně, dnes se tomu říká dress code. Je dobré že existuje angličtina. Bez ní bychom si my Češi vůbec nevěděli rady. Za chvíli vytlačí všechny české výrazy. Ale to jsme zcela mimo mísu.
Společenská událost
Takže společenský oděv může zahrnovat nejen sako a vestu, ale třeba i frak. Ne dohromady, každý zvlášť https://travelbible.cz/triko-asie/ A pro dámy samozřejmě šaty. A ty si nyní vezmeme na paškál.
Jak však všichni víme,pořízení takového šatstva není zrovna lacinou záležitostí, zvláště chceme-li jej v té nejvyšší kvalitě od Adama.
Ona i konfekce může přijít pěkně draho a člověk, aby si skoro bral úvěr. Ale kdo chce honit parádu, holt musí platit.
Ovšem co když přijde nečekaná situace. Dcera v pondělí hlásí těhotenství a večer se chce vdávat. Co počít? Doma velký peníz není a do večera kousek. Jistě, zapůjčíme si oděv a je po starostech. Při naší váze devadesát osm kilo to nemůže být problém. Proto navštívíme tetu Martu, která váží o polovinu méně a vidíme, že jsme tam, kde být nechceme.
Socialistická móda
Nezoufejmež, jak děl bratr Žižka a pohlédněmež do budoucnosti zvesela. I my pohlédneme, ani ne tak do budoucnosti, ale tam, kde se rozprostírá půjčovna společenských šatů Praha. Zde si šatky vypůjčíme a v klidu můžeme jak na svatbu, tak kamkoli jinam, protože zde nám zapůjčí oděvy k jakékoli příležitosti. Ať už je to ples, nebo svatba, nebo třeba promoce.
Výběr je dostatečný, takže mimo barvy mohou dámy vybírat i střih, délku a tak dále. Vše, po čem jejich srdce touží. A nám mužům nezbývá než jim při tom vybírání popřát šťastnou ruku.